Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzkazy, komentáře, příspěvky

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Salmon

(hana, 5.3.2007, 5. 3. 2007 9:29)

Našla jsem ještě jeden odkaz na Solomon.Hezký den. Hana
http://davesgarden.com/forums/fp.php?pid=3124888

Salmon

(Katka, 2. 3. 2007 18:28)

Dobrý den Edo, našla jsem dokonce i obrázek Salmon hvězdníku. Zde je odkaz: http://www.daffodildepot.com/daffodil/Amaryllis+Salmon,3,16. Vypadá podobně jako ten Váš. Tak to máte v galerii další druh,gratuluji! Jinak začíná rašit poupě u jedné mé cibule, která loni nekvetla,takže děkuji za cenné rady, teď budu sledovat, jak roste a doufat, že vykvete i ta druhá velká cibule. Ostatním šanci nedávám, jsou ještě malé, i když Vy píšete, že Vám kvete i cubulka o objemu 4,4 cm? to tyhle mají určitě, tak uvidíme. Pěkný den

To Katka-hvězdník

(eda, 2. 3. 2007 18:08)

Dobrý den Katko
Na stránce „wikipedia“ jsem v seznamu hvězdníků našel zapsaný druh Salmon. Tak to vypadá, že přeci jenom existuje. Na fotografii jsem ho ještě nikde neviděl. Ten můj v galerii byl kupován také pod tímto názvem, takže je dost možné, že to může být pravý Salmon a nemusí to označovat jenom jeho barvu. Hezký den.

červený hvězdník

(Katka, 1. 3. 2007 14:33)

Edo, to je výborný nápad. Ještě dnes jej vyfotím. Škoda ale, že jsem ho nevyfotila při rozvětu, určení by bylo myslím jednoznačnější. Už je totiž skoro odkvetlý a postupně se mění.Nicméně to zkusím.

To Katka-červený hvězdník

(eda, 28. 2. 2007 15:49)

Katko, jedním řešením jak rozpoznat Váš hvězdník by bylo zaslat foto nebo i více fotografii na můj e-mail. Potom bych mohl vytvořil novou galerii, kde bych je umístil k posouzení a kde by se každý mohl k obrázku vyjádřit a napsat komentář co je to za druh. To by mohlo být řešení do budoucna i pro ostatní. Přeji pěkný den.

To Katka-červený amarylis

(mar, 28. 2. 2007 10:56)

Katko, mohla by to být odrůda Amigo, podívejte se na internet a porovnejte je. Amigo je velkokvětý jasně červený a má v každém okvětním plátku krátkou bílou čárku (Stejně jako Herkules-který je ovšem fialově růžový).

Re: Co po odkvětu?

(eda, 27. 2. 2007 20:08)

Re: Co po odkvětu?
Opatrně odříznout stvol aby se listy nepoškodily. Rostlinu umístíme na světlé místo. Jestliže má již dostatečně velké listy, tak se může začít přihnojovat. V říjnu omezovat zálivku a nechat zaschnout listy a zatáhnout cibuli. Umístit někde do sklípka a asi 3 měsíce nezalévat. Kvést bude opět (pokud nebude mít ještě jeden stvol) až příští rok na jaře. Vše je dopodrobna popsáno na stránce „Jak pěstovat“.

Co po odkvětu?

(Zůza, 27. 2. 2007 19:14)

Zdravím, dostala jsem Amyrylis v lednu v plném květu. Teď odkvétá, co s ní dál? Až bude suchý stvol i listy tak odstříhnout a nechat cibuli zaschnout?...a čekat jestli vyraší?
Díky

červený hvězdník

(Katka, 27. 2. 2007 14:04)

Dobrý den Edo, vracím se zpět ke svému červenému hvězdníku,o kterém jsem napsala, že vypadá jako ten váš v galerii. Včera večer jsem si všimla u posledních květů, že má trošku bílý střed a jemný téměř nepatrný bílý proužek na okvětních lístkách asi 2 cm od středu, takže to nejspíš Salmon nebude. Akorát jsem zjistila, že určit správný název nebude jednoduché. Červené hvězdníky vypadají na fotkách téměř identicky.
Jinak jsem si o víkendu koupila v zahradnictví novou cibuli. Podle obrázku to údajně má být "promise", tak napjatě čekám, co vykvete. Má dokonce 2 poupata. Hezký den!

proč já nečtu dřív,

(komule, 24. 2. 2007 19:57)

než jdu něco dělat???

to mar: díky za vše - rady i fotky. rady jsem přečetla až teď a hvězdníky mám zasazené asi 3 hodiny... no nicméně jsem je namořila v jediném dostupném, co jsem měla ve své sbírce - novozir mn 80 - a máčela jen něco kolem hodiny, protože jsem se bála, kdyby moc nasákly, aby neshnily. samozřejmě jsem předtím loupala a nadávala jako špaček, jak si může Tyrychtr takhle zahrávat a šiřit nákazu. pak jsem teprve šla pořádně bez brýlí (mám totiž krátkozrakost) prohlédnout ty maminčiny a zjistila, že mají spálu také - sice velmi lehounce, ale je tam.
kolibri coll. - není to ani jedna z vašich zmiňovaných - tahle je plnokvětá,červená, foto pošlu. máti je má určitě taky z bauhausu. má tři květní stvoly - 2x4 a 1x2(?? zatím v rozpuku).
je pravda, že květiny obecně jsou dnes vnímány jako spotřební zboží, ale záleží na spotřebiteli... já si s nimi povídám a když je sázím z květníků do volné půdy (ty chuděry z hypermarketů), tak jim projevuju důvěru a ony se v příští sezoně zpravidla odvděčí nádherným květenstvím - nemáte taky podobnou zkušenost?
aphrodite se vyvinula do plné krásy, i když jen se 2 květy - je to bomba!!!
přeju hezký večer a zase přítě!

Re:cibule

(mar, 23. 2. 2007 13:14)

To Katka: Zkuste to, jak jsem psala, funguje to docela dobře a když se spála objeví (a ona se skoro vždycky objeví), tak ji zase namořte nebo postříkejte. Jak už psal Eda, když je napadená málo, přežije bez problémů. Je jen dobré dohlížet na to, aby se nerozšířila moc, to by cibule začly vyhnívat a pak už je těžké je křísit. Důležité je nenamáčet cibuli při zalévání, nevystavovat nízkým teplotám (pod 15°C)a kvalitní substrát. A taky se snažit vyvarovat zanesení spály s novými rostlinami, ale to se mi zatím nepodařilo, vždy tam více či méně byla. Ale naučila jsem se s ní vypořádat, tak už se jí nebojím.

kolibri-série

(mar, 23. 2. 2007 13:00)

To komule:
Amarylis z kolibri série jsem koupila také (zatím jsem je viděla pouze v Bauhausu)a i 2 moje kamarádky. Každé vykvetl jinak než měl, ale naštěstí jsou každý jiný,takže si můžemeje po rozmnožení vyměňovat. Našla jsem je jedině na těchto stránkách http://www.amaryllis.st/bildsida/sonatino.htm, jinak je to pouze asi obchodní název a jedná se o mini amarylisky. Pro zajímavost máme Amico, Trentino a Bambino.
Ale je dobré je hned po nákupu správně přesadit a dát do normální zeminy. Prodávají je totiž úplně utopené v silně nasáklivém kokosovém substrátu bez živin. Když jsem ho vyndala, zjistila jsem, že slupky už zahnívají a nové kořínky teprve začínají růst mezi také zahnívající staré kořeny. Opravdu kvalitka, asi je produkují jen s tím cílem, aby si je lidi koupili, nechali odkvést a vyhodily. Naštěstí jsme je daly do pořádku, takže snad budou mít lepší osud.

Cibule

(Katka, 23. 2. 2007 12:49)

Dámy, děkuji za cenné informace,přemýšlím, že si taky objednám hvězdníky ze zahrada-online,ale vidím, že to nebude jednoduché. Říkáte, že mají spálu a dá se toho zbavit? No, zkusím to, uvidíme,jak to půjde...

červená spála

(mar, 23. 2. 2007 11:33)

To komule: No ono je to dnes docela těžké koupit cibuli úplně bez spály.Já to s nimi udělala tak, že jsem po svléhnutí hnědých slupek, sloupla i první bílou se stopami spály a nahoře u hrdla spálu buď opatrně oškrábala nebo trochu odřízla vršek slupek. Pak už byla cibule krásně bílá. Přesto jsem ji jako vždycky preventivně namořila.Doporučuji Acrobat, je to totiž kombinovaný fungicid se systémovým a kontaktním účinkem. Obsahuje Dimethomorph, který pronikne do celé rostliny, a Mancozeb, který je jen kontaktní na široké spektrum houbových chorob. Většina fungicidů obsahuje jen jednu účinnou látku, jako třeba Dithane- Mancozeb. Rozpustím ho ve vlažné vodě, protože spála ji nemá ráda, a nechám celou kompletně ponořenou několik hodin. Pak nechám oschnout a zasadím. Je dobré přes léto občas ještě cibuli s listy preventivně postříkat.

varování přišlo pozdě

(komule, 22. 2. 2007 23:06)

to mar: tak díky, čer¨vená spála to je a jako pr.. dneska mi ji doručila česká pošta. slupku sice sloupnete, ale na vrcholu cibule, kde raší listy, se jí tak snadno asi nezbavíte... :-(( zítra jdu mořit...
včera vykvetla kolibri collection (bezejmenná) a dneska aphrodite.
adresa je (jak jinak) komule@seznam.cz, těším se na foto a přeju dobrou

Re: v tuto hodinu už mě nic nenapadá

(mar, 21. 2. 2007 22:15)

To komule: Můžu Vám klidně poslat fotku toho orlíčku, aby jste se navnadila. O sprášení nemám strach, mám ho hodně daleko od ostatních a ze semínek se množí velmi dobře.
Jinak s cibulemi ze zahrada-online můj Red Charm asi netrumfnete. Tedy myslím v prvním roce, pak už to bude jen na Vás, jak si je vykrmíte. Mají cibule levnější, ale odráží se to na velikosti cibule a jsou s červenou spálou. Ale nebojte, ta je jen na horních slupkách. Je dobré je sloupnout(pod nimi už je krásně zdravá)a pro jistotu před výsadbou cibule namořit. Jsem s nimi také spokojená, jen napjatě čekám, jestli vykvetou správně.
Já jsem na tom s tím ujížděním na kytičkách všeho druhu úplně stejně. Jsem ráda, že nás je víc.

Re: hvězdník

(eda, 21. 2. 2007 21:02)

To Katka: Název Salmon znamená lososový. Označuje jenom jeho barvu. Solomon, to je jiný druh. Raději jsem to v galerii změnil aby se to nepletlo. Vypadá to, že jste koupila amarylis také bez názvu. To je pak shánění co je to za druh, když jich je tolik. Taky nevím co bych tam napsal za název. Jinak držím palce a přeji dobrou noc.

v tuto hodinu už mě nic nenapadá

(komule, 21. 2. 2007 0:52)

to mar: díky za nabídku, předpokládám, že ten váš je taky nora barlow... tedy ten můj není, ale doufám, že se Koníček na jaře pochlapí a pošle ho... jinak mně trošku překvapilo to vysemenění = třeba nemáte na zahradě jiné orlíčky, ale měla jsem za to, že se velmi snadno kříží a vznikají tak vysemeněním vždy jiné variace. proto bych třeba i pochopila ten starorůžový hnus, který jsem obdržela místo nory... nicméně pokud ho nezískám regulérní cestou reklamace, určitě poprosím o zaslání od vás v jakékoliv podobě.
na stránky abservisu jsem se dívala už včera po přečtení vašeho odkazu z 18.2., ale nabídka mně přijde nepříliš široká, a to, že nemají na konci února ještě ceník je skoro neomluvitelné ;-)
nicméně velký dík za odkaz na zahrada online - slušná nabídka, okamžitá reakce na mail a promptní vyřízení objednávky - pokud se takhle povedou i cibule, tak snad budou mít i 8 květů na stvolu?!?
to já jen tak zkouším, abych trumfla váš charm...
já prostě ujíždím na kytičkách a když je tohle zimo-předjaří, tak se prostě neznám

Re: všem

(mar, 20. 2. 2007 21:52)

To komule: Tak teď chápu, proč Lukon Glads nemůžete přijít na jméno. U mě to bylo trochu jiné, protože jezdím občas kolem a tak jsem to vše vyřizovala osobně. Je vážně škoda, že ty nakoupené cibule nebo trvalky nezasadí a podle květů nesetřídí, aby pak mohli v další sezoně prodávat odpovídající druhy. Musím však také přiznat, že už nemám moc důvěru tam nakupovat, přestože v katalogu mají velmi lákavé obrázky. S trvalkami je asi nejlepší koupit je, když kvetou, na nějaké zahrádkářské výstavě. Mimochodem zmiňovaný plnokvětý červenobílý orlíček mám v záhonku, tak jestli ho ještě nemáte, můžu ho, až vyrazí nabídnout, nebo na podzim sebrat a pak poslat semena. Je krásný, ale strašně se vysemeňuje a mám ho všude.
Ještě mám pro vás tip na firmu, kde prodávají jak cibuloviny, tak trvalky, a která kupuje zboží s ochranou známkou pravosti a kvality (jak uvádějí na jejich stránkách) a tak by tu mohl být nákup spolehlivější. Sama ještě zkušenost nemám, ale určitě je zkusím. Ještě nemají zprovozněný ceník,i když katalog ano, ale v podzimním i ceny byly celkem příznivé. Je to www.abservis.cz
Jinak amarylis "Mary Lou" trošku závidím, měl by být bílý se světle růžovým nádechem okvětních plátků, určitě to bude nádhera až vykvete. Budu se těšit na fotky,jak jste slíbila.

Hvězdník

(Katka, 20. 2. 2007 21:14)

Dobrý den, Edo. Přesadila jsem podle Vašich rad všechny mé stávající hvězdníky a jen je jednou zalila a čekám, co se bude dít. Zatím z každé cibule kouká 1-2 listy asi 1 cm. Ztrácím trošku naději, že vykvetou. Doufám, že vykvetou alespoň ty velké cibule...no budu čekat dál...Držte palce. Jinak jsem si pořídila ještě jednu novou cibuli, má celý červený květ a právě krásně kvete a vypadá stejně jako ta Vaše v galerii. Píšete, že je to Salmon,ale jinde na stránkách jsem našla jméno Solomon a navíc ten má zelený střed. Tak nevím...Každopádně se na ni nemůžu vynadívat...Hezký den


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36

následující »