Jdi na obsah Jdi na menu
 


Amarylis 2007 - květy

Fotografie od pěstitelů amarylisu v r. 2007 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

foto

(miroslav, 25. 1. 2009 14:44)

pekny den,mam prosbu,jak sem mam dat foto hvezdniku,potreboval bych radu a pomoc urcit jednu odrudu...díky

Re:krásná kytka

(eda, 10. 12. 2007 22:16)

Je vidět, že amarylis není nějak zvlášť náročný na pěstování a také občas překvapí svým květem, když to člověk ani nečeká. Jest-li je na Vašem hvězdníku dlouhý stvol a na něm květy velké a těžké, mohl by se zlomit. Je dobré ho podepřít nebo přivázat k tyčce. Přeji, aby pěkně kvetl. Foto, až dojde, umístím na stránky.

krásná kytka

(viktor, 8. 12. 2007 20:10)

Koupil jsem v loni dvě rostliny.Zakvetly,vyhnALY LISTY,ODUMŘELO LISTÍ a já čekal a čekal a dočkal se.Letos,teď k podzimu, vyhnaly listy 80cm dlouhé a já smutil,že veškerou energii daly listům a tedy nepokvetou.Ale ne!!!První amarylka vyhnala poupě,stonek asi tak dlouhý jako list a k tomu se z poupěte vyklupalo celkem 5 poupat a navíc jako bonus se začalo klubat další poupě z cibule.Tak tedy budou dva stonky.Vše chci nafotit a poslat jako přílohu,ale jelikož ještě nekvete,příloha teprve bude.Jinak hn ojím každou zálivkovou vodu Kriatalonem-plod-květ.A zalévám celou rostlinu jako rýži-tedy hodně.Je znát,že čím blbější sedlák,tím kvetoucí amarylka.Ale fakt nevím jak jsem to dokázal.

Noname 21

(eda, 20. 9. 2007 20:02)

Foto poslané Liborem by mohl představovat druh Baby Star. Pokud má menší květy s větším počtem dceřinných cibulek během roku, pravděpodobnost by se tím ještě zvýšila.

Noname 10

(eda, 27. 5. 2007 20:43)

Fotografie poslaná od Toma.
Amarylis koupený v Amsterodamu měl být Picotee. Odhadoval bych, že by to mohl být Lemon Lime. Tvar květu souhlasí ale nejsem si jist s barvou.