Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzkazy, komentáře, příspěvky

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: neraší a neraší

(eda, 20. 6. 2007 18:32)

Evo, měsíc ještě není tak dlouhá doba, není nic ztraceno. Se zaléváním bych byl opatrnější. Kontrolovat aby cibule nezačala trpět hnilobou. Může být pod vrchní slupkou a někdy je vidět teprve když se opatrně nadzemní odumřelá slupka odstraní. Hnojení jí může jenom uškodit. Dokud nezačne růst, nehnojit! Příklad: koupil jsem si cibuli Amaryllis Belladonna a čekám již přesně tři měsíce než začne růst a stále nic, ani lísteček. Dvakrát jsem jí vyndal z hlíny a zkontroloval v jakém je stavu. Cibule pevná, pěkná a překvapilo mě, že květináč je plný kořenů. Zpočátku měla jenom jeden, jediný. Takže budu čekat trpělivě dál. Pravá Amaryllis se pěstuje trochu jinak, ale cibuli má úplně shodnou.
Žloutnutí listů hvězdníků bude pravděpodobně ze sluníčka (pokud to nejsou škůdci, taky dokážou listy zlikvidovat). Náhlá změna světla rostlinám asi neprospěla. Nestačily se přizpůsobit a ještě navíc slunce je letos extrémně mnoho. Neškodilo by částečné zastínění amarylisů. Listy postupně asi zbělají a odumřou. S tím se nedá již nic dělat, vyrostou nové.
Rád uvidím Vaše fotografie. Firma Royal Color se tedy vytáhla, že poslala opravdu to, co bylo objednáno. To je dobrá zpráva i pro ostatní, kteří by chtěli nakupovat v cizině u této společnosti. Přeji hodně štěstí eda.

neraší a neraší

(komule, 20. 6. 2007 11:25)

Edo, tak měsíc uběhl a list nevyrašil ani jeden... no uvidím, zalévám ho stejně jako ostatní, hnojím, tak buďto to přežije a nebo umře - nic jiného se s ním stát nemůže. ale asi jsem udělala chybu i s ostatními, protože jsem je vyšoupla ven a všem začaly jakoby šednout a žloutnout listy. myslela jsem si, že jim ozdravný pobyt v zahradě prospěje a místo toho jsem jim asi uškodila. někde jsem četla, že je pěstují i přímo v záhonu (u nás) a že díky tomu dokonce i zmizela spála. tomu tedy moc nevěřím.
jinak ty rostliny z R.C. jsou nádherné - obrovské květy, na jednom stvolu dokonce 7 květů. až budu mít po dovolené, pošlu fotky, teď není čas. a ještě jedna podstatná informace: všechny hvězdníky od nich jsou skutečně ty, které jsem si objednala - žádná záměna druhů, jako u p. Tyrychtra. ten se mně přiznal, že vloni je nakoupil v Holandsku na burze (asi byly podstatně levnější), ale letos to prý už neudělá - bůh ví, zda se mu dá věřit.
tak se mějte pěkně a hodně květů!
ep

Re: SOS

(eda, 22. 5. 2007 18:24)

Při spále se občas stává, že listy zvadnou a uschnou. Podle mého názoru bych se snažil cibuli opět přinutit k růstu. Určitě vyrostou nové listy a také se může stát, že opět vykvete.
Mě takto letos kvetl Elvas, (fotografie na přední stránce, sporný Elvas), který je postižený také spálou a následkem toho kvete kdy se mu zlíbí. V měsíci dubnu mu takto zvadly dva listy, přestože jsem na ochranu proti spále dvakrát použil Dithane. Možná proto uschly jen ty dva listy ale hned se vzpamatoval a nato i vykvetl. Předtím měl květ v listopadu. Na podzim bych nechal Váš postižený hvězdník růst o trochu déle, aby stihnul vytvořit nové květní pupeny. Za každým čtvrtým listem se během tří měsíců vytvoří nový.
Jsem zvědav na Vaše nové hvězdníky od Royal. Jsou-li cibule veliké, můžou mít i tři stvoly. Při pěstování ve skleníku je možnost nastavení lepších podmínek pro růst, a tak dosáhnout větších rozměrů cibule. Těším se na nové fotografie a držím palce. Pěkný den.

SOS

(komule, 22. 5. 2007 11:47)

Edo, prosím, volám SOS! je možné, aby po odkvětu (jedná se o oranžový hvězdník určený s pomocí zúčastněných jako VERA)všechny tři listy, které měl (jiné jich mají více a raší další)zežloutly, zvadly a nechystá se nic nového??? vždyť má přece čerpat živiny! už jsem ho i vyndala z květníku, jestli třeba nemá uhnilé kořeny, či co - to už je tak 14 dnů a měl ještě jeden list. kořeny byly relativně v pořádku, bílé, krásně vyplňovaly kořenáč, ale byly na nich červené skvrny od spály. psala jsem, že všechny cibule, které jsem od p. Tyrychtra koupila v únoru byly chycené spálou, ale ostatní hvězdníky normálně prospívají. myslíte tedy, že ho mám přestat zalévat a udělat mu už teď odpočinek a nebo naopak zkoušet, jestli nevyrazí další listy. cibule je docela pěkná a hlävně tvrdá, vůbec není vyčerpaná jako ty ostatní.
a ještě jedno info - chystají se rozkvést hvězdníky, které jsem si objednala u Royal C. jsem napnutá, co z nich vyleze. určitě pošlu fotky. cibule byly obrovské (proti těm z ČR), ale opět všechny s červenou spálou. na radu Marušky jsem je všechny namořila a i některé oloupala, ale spála je tam pořád. až odkvetou, zkusím je postříkat.
tak předem díky za radu a všechny zdravím!
ep

Re: Kytky

(eda, 15. 4. 2007 20:51)

Martino, kytky jsou nejlepší, když rozkvetou, ať jsou doma nebo na zahradě.

Kytice

(Martina Kovářová, 15. 4. 2007 15:56)

Kytky se mi moc líbí máme zahradu a tam jsme pořád.

Re:Listy

(Petra, 14. 4. 2007 14:35)

Mockrát děkuji za radu, zrovna mi jeden hvězdník odkvétá, takže to hned vyzkouším. Máte pravdu, že listy se při odřezu jaksi zlomí, takže stvol uříznu také výš. Ještě jednou děkuji. P

Re: listy

(eda, 13. 4. 2007 20:30)

Dobrý den, Petro
Do podzimu je ještě dlouhá doba a věřím, že do té doby vyrostou nové listy u Vašeho hvězdníku a příští rok bude i pěkně kvést. Pří odřezávání stvolů ale i samotných květů používám odlamovací nožík a mohu říci, že to s ním jde výborně. Stvoly odřezávám asi tři centimetry nad cibulí směrem od listů ven. Je to pro listy bezpečnější a nestane se, že by se takto poškodily. Když se stvol odřízne těsně nad cibulí, tak se potom listy, které byly vedle stvolu neudrží a lámou se. Nožík stačí nejmenší velikosti a je potřeba ho potom otřít do hadru jinak ihned zreziví. Je laciný, skoro nic nestojí a dobře přitom poslouží. Přeji pěkný den.

listy

(Petra, 12. 4. 2007 14:46)

Dobrý den, prosím o radu.Odřezávala jsem stonek odkvetlého hvězdníku a omylem jsem uřízla i několik listů. Zbyly na cibuli pouze 2, z toho jeden je ze čtvrtiny také nařízlý. Ublíží to nějaké mé cibuli? Bude to mít vliv na kvetení příští rok? Děkuji

to Mar

(komule, 3. 4. 2007 16:25)

Maruško, nemohu ti již několik dní poslat mail, protože máš plnou schránku. písni mi, prosím, až to bude možné.
zdraví e

Re:Unique

(eda, 31. 3. 2007 21:01)

Mar, je opraveno. Střed květu má odstín trochu do zelena. Nebyl jsem si jistý, proto jim raději jméno nedám. Odkaz č1 je super. Jen mě udivuje, že jsem na něj nikde nepřišel, přestože jsem hledal odkazy i ve vyhledávači Google.nl. (Holandsko).

Unique

(Mar, 31. 3. 2007 18:27)

Edo,
váš amarylis ve fotoalbu "neznámý č8 " je Unique.
Irinka má sice hezké fotky, ale právě unique neodpovídá a klame ostatní - je zkopírovaná už na hodně stránkách.Dokonce jsem někde narazila na forum,kde tu její fotku řešili.Opravte si ji i v seznamu hybridů, květ je spíš menší, červený se smetanovým středem-posílám odkazy, kde se přesvědčíte.Ale pozor u odkazu tytyga, některé ostatní fotky jsou barevně upravené pro reklamu.
1/ http://www.floralia.nl/index.php?content=selection.php
2/ http://www.amaryllis.nl/engels.html
3/ http://www.tytyga.com/category/African+Amaryllis%2C+Dutch+Amaryllis+Flowering+Bulbs

Red Peacock

(eda, 30. 3. 2007 19:16)

Na druhý pokus Red Peacock opět nevyšel. Poprvé mě vykvetl Sydney, tak jsem opět zakoupil cibulku Red Peacock pěkně zabalenou v krabičce s obrázkem, názvem a je z toho Mambo. To je vždycky překvapení. Nevadí je taky pěkný. Všechny zdravím a přeji pěkný den.

Re: K obrázkům v seznamu hybridů

(eda, 25. 3. 2007 22:36)

Susan a San Remo jsem již opravil. Dík za upozornění. Mambo A Minerva jsou buď velice podobní nebo mají chybu na stránce bulbsociety. Jsou oba blízko sebe, tak se tam podívejte. Na Minervu mám asi pět odkazů, tak mohu říct, že je správně. Fotografii nebo fotografie pošlete, rád je uvítám. Taky jsem letos měl dvě cibule, kterým po odkvětu listy nerostly. Dokonce jsem je vyndal z hlíny abych se podíval proč. Neměly žádné kořeny. Znovu jsem je přesadil a dal do tepla a jen mírně zaléval, aby hlína byla jen trochu vlhká. Trvalo jim to snad dva měsíce než listy vyrazily. Chce to trpělivost, vydržet a nevzdávat to. Přeji dobrou noc.

K obrázkům v seznamu hybridů

(Eva, 25. 3. 2007 21:43)

Prošla jsem si všechny fotky zde uvedených hvězdníků. Myslím, že by chtěly doladit Mambo a Minerva (jsou to stejné fotky) a stejné jsou i Susan a San Remo. Zkusím poslat "svoji" Susan - zde se asi jedná skutečně o San Remo. Děkuji i za dobrou radu - po odkvětu mi letos stále neraší listy - už vím proč!!
Držím všem palce.

Ještě jeden odkaz s D. Picotee

(Mar, 16. 3. 2007 22:01)

http://www.pacificbulbsociety.org/pbswiki/index.php/HippeastrumHybrids

To Katka o Elvasu a Double Picotee

(Mar, 16. 3. 2007 21:03)

Katko, mě to taky přijde legrační, že se mi ten Elvas nějak vyhýbá, ale zase mám třeba Double Picotee nebo Rozettu, a to úplnou náhodou. Kamarádce zase vykvetl místo Toronta od zahrada-online Blossom Peacock, který taky jen tak neseženete(myslím pravý). Takže někdy ty záměny mohou i příjemně překvapit.
S Elvasem to někdy zkusím znovu, ale Teplice jsou pro mě bohužel příliš daleko. Ale děkuju za tip.
K tomu diskusnímu foru: Ty obrázky jsou oba Double Picotee, ale ten první autor fotografie fotil asi příliš na světle,takže květ připomíná trochu Aphrodite, která se v průběhu kvetení dost mění, ale vždy by měla mít uprostřed okvětního plátku od středu květu jemné žilky; A ten druhý se zdá moc bílý, za což může zřejmě úprava fotky, pozadí, nebo jeden květ takto vykvetl a zaujal fotografa, nebo kombinace všeho. Zkuste se podívat důkladněji, je tam vidět, jak trošku širší červené okraje prosvítají (na obrázku jakoby jen jemné žilky po stranách) a hezky je to poznat na květu zezadu nebo ze strany, kde prosvítají širší pruhy. Osvětlení a pozadí někdy dělá divy, to znám moc dobře sama, když se snažím, abych květ vyfotila autenticky. Ještě, že jsou digitální foťáky a dá se snadno promazávat;-)

To: Mar o Elvasu

(Katka, 16. 3. 2007 14:11)

Mar, máte pravdu, je to s tím určováním komplikované a v podstatě je to jedno, když tak krásně kvetou, ale i mě to nedá a chtěla bych znát pravá jména. Chodím na stránky i jednoho zahradnického fóra a napsala jsem si tam o odkaz na Double Picotee a objevily se tam hned dva obrázky a bohužel odlišné. Ten první vypadá jako Double Picotee, co měl Eda zde v seznamu hybridů (a je velmi podobný tomu, u kterého hledáme název)a i jako ten, na kterého jste poslala odkaz, ale ten druhý je velmi odlišný.Oba odlišné obrázky jsou paradoxně od stejného dodavatele Lea Berbee! Pak se v tom má člověk vyznat!!! Ostatně, podívejte se sama
http://forums.gardenweb.com/forums/load/amaryllishippeastrum/msg0310093017337.html?13
A můj Elvas? Docela mě pobavilo, že vykvetl právě mě, začínajícímu amatérovi, když Vy taková pěstitelka ho nemůžete sehnat. Ale nejste sama. Prodává se stále něco jiného než Elvas, což dokazují špatné fotografie, které jsem našla na netu.A já ho mám také náhodou, měl to být "Promise". Koupila jsem ho před třemi týdny v zahradnictví Dvořák a syn v Teplicích. Měl jedno poupě už cca 15 cm vylezlé a druhé rašilo. Nevím, jestli bydlíte blízko, zkuste se tam podívat, třeba je tam ještě mají,i když už budou vykvetlé. Zajímalo by mě, jestli jen můj květináč měl jinou cibuli než Promise nebo jestli jsou všechny Elvas!!Přeji úspěšný nákup!
Katka

Re:Salmon

(eda, 5. 3. 2007 19:06)

Děkuji za odkaz. Mají tam pěkné fórum. To jim člověk může jenom závidět. Pěkný den.

oprava

(hana,5.3.2007, 5. 3. 2007 9:30)

omlouvám se na Salmon, ale Solomon existuje taky.H


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36

následující »